Lamilux Bandimex
klahoss.sk / lamilux / bodové svetlíky / CI bodové svetlíky F 100
 
CI bodové svetlíky F 100
 
Pri výstavbe hál a administratívnych budov sú svetlíky už klasikou. Bodové svetlíky LAMILUX dávajú už desaťročia svoju pečať vzhľadu striech výrobných závodov, veľtržných alebo športových hál a vytvárajú príjemný dojem vo vnútorných priestoroch.
Bodové svetlíky pozostávajú z podstavca, ktorým sa svetlík pripája na strechu a z presvetlovacej kopule. Bodové svetlíky LAMILUX znamenajú oveľa viac, ako len „konfekčný tovar“, ponúkajú veľkú rozmanitosť a flexibilitu. S našim rozsiahlym príslušenstvom sme schopní prispôsobiť svetlíky všetkým individuálnym požiadavkám a nárokom zákazníkov, ako aj vlastnostiam budovy.
CI-System F80
Bodové svetlíky LAMILUX ponúkame v pevnom a otvárateľnom vyhotovení:
  • obvodový rám z tvrdeného PVC so zabudovaným vetracím profilom z tvarovo stáleho hliníka (otvárateľné vyhotovenie)
  • na podstavec naskrutkovaná (pevné vyhotovenie), alebo s pántmi z ušľachtilej ocele (vyhotovenie na vetranie) dvoj- alebo trojvrstvová kopula
  • kopula z acrylového skla (PMMA), PETG alebo z laminátu - polyester vystužený sklenými vláknami (GF-UP)
  • kopula môže byť variabilne otváraná pomocou viacerých otváracích mechanizmov (elektricky, pneumaticky)
 
Rozmanitosť:
Kopule bodových svetlíkov s označením CI bodové svetlíky F 100 sú dodávané v širokej ponuke veľkostí a variantov presklenia. Otvára sa tým možnosť množstva rôznych individuálnych projektov. Možné sú tiež viaceré spôsoby umiestnenia kovania zariadení na otváranie a uzamykanie svetlíkov.
CI-System F80

Stabilita:
Kopule bodových svetlíkov disponujú obvodovým rámom z tvrdeného PVC. Táto konštrukčná koncepcia garantuje najvyššiu stabilitu a pevnosť. Pri otvárateľných svetlíkoch je hliníkový profil obvodového rámu opatrený tesnením.

CI-System F80
Životnosť:
Bodový svetlík s označením CI bodové svetlíky F 100 je odolný voči poveternostným vplyvom, len minimálne podlieha opotrebovaniu, čím dosahuje dlhú životnosť. Nalisovaná tesniaca manžeta, ktorá pevne spája rám s presklením, pôsobí ako zábrana proti vplyvom počasia, ktorých pôsobeniu sú svetlíky permanentne vystavené.
CI-System F80
 
Podstavce LAMILUX
Podstavec tvorí podstatnú súčasť bodových svetlíkov s označením CI bodové svetlíky F 100. Je technicky na vysokej úrovni, neustále zdokonaľovaný a tak vytvára oporu pre celú konštrukciu. Musí vyhovovať najprísnejším požiadavkám na tepelnú izoláciu a stabilitu systému.
Technická koncepcia tohto stavebného prvku je z ekonomického hľadiska výhodná, pretože v kombinácii s obvodovým rámom kopule spĺňa už v momente jeho zabudovania do strechy podstatnú časť požiarnej ochrany budov.
Konštrukčné riešenie spojenia podstavca a kopule zabraňuje prípadnému rozšíreniu ohňa na strechu. Posyp štrkom v oblasti strešného otvoru, ktorý stojí veľa času a peňazí sa tým stáva nadbytočným (viď DIN 18234 na str. 23).
Materiál: - plast spevnený sklenenými vláknami (GF-UP)
  • bez freónov
  • bielo pigmentovaný, vo vnútri hodvábne matný povrch
  • polyuretán – tvrdená tepelnoizolačná pena
  • oceľový nerezový plech
  • hliník - znížená ochrana proti požiaru, kvôli nižšiemu bodu tavenia materiálu
Stabilita a bezpečnosť: Uzavretý prierez podstavca LAMILUX zabezpečuje svojou vlastnou vysokou pevnosťou vynikajúcu stabilitu. Do podstavca z GF-UP môžu byť priamo zalaminované rôzne kovové zariadenia. Tieto umožňujú napríklad uchytenie výstroja osobnej ochrany.
Tepelná izolácia: Podstavce LAMILUX sú tepelno-technicky na veľmi vysokej úrovni. Konštrukcia z plastu spevneného sklenenými vláknami je vyplnená polyuretánovou penou.
Variabilita: Podstavce LAMILUX môžu byť vyrobené vo viacerých variantoch – čo sa týka výšky a uhla sklonu. Navyše ponúkajú veľké možnosti individuálnej realizácie pripojenia strešnej krytiny. Príklad: zateplená príruba podstavca.

 

Romanova 3, 851 02 Bratislava 5, Tel./fax: +421/ 2/ 43 41 18 09 +421 /2 /43 41 40 36, E-mail: klahoss (@) klahoss (.) sk