Lamilux Bandimex
klahoss.sk / lamilux / sklená architektúra / typ f

 

CI-System sklená architektúra FE / FP / FW

  

Atraktívny dizajn a vysoká architektonická príťažlivosť, veľkorysý dopad svetla a vynikajúce tepelnoizolačné hodnoty – týmto sa vyznačujú svetlíky s označením CI-System sklená architektúra F. Veľkou výhodou svetlíkov s označením CI-System sklená architektúra F je ich mnohostranné použitie: tieto presvetlovacie prvky sú vhodné pre široko dimenzované ploché strechy administratívnych a reprezentačných budov, ako aj pre súkromnú výstavbu obytných domov.

Priebežné penové spoje jadier profilov vedú k vysoko stabilnému a tepelne ideálnemu spojovaciemu systému s neprerušovaným izotermickým priebehom. Všetky sklá sú vybavené tzv. „teplou hranou“ – a to pri všetkých variantoch presklenia, od slnečno a tepelnoizolačného skla , cez samočistiace až po zvukovoizolačné a bezpečnostné sklo.

Jedným z variantov je CI-System sklená architektúra FE, ktorá predstavuje výnimočné riešenie vysokých požiadaviek na zvukovú a tepelnú izoláciu.

Náš výrobok – Vaše výhody:
 • dodáva sa v otvárateľnom prevedení, alebo v prevedení so zablokovaným otváraním
 • rôzne vyhotovenia skla
 • rôzne varianty veľkostí a pohonov otvárania
 • do rozmeru 120 x 120 cm je možné dodať ako strešný výlez s plynovými vzperami
 • do rozmeru 120 x 150 cm je možné dodať ako elektrický strešný výlez 24 V
 • na želanie je možné dodať presklenie s ochranou proti slnečnému žiareniu, ktoré je integrované v okenných tabuliach

 

Plynulý priebeh izotermických kriviek:Riziko tvorby kondenzátu z vnútornej strany svetlíkov je výrazne minimalizované optimalizáciou priebehu izotermickej krivky. Priebežná penová izolácia jadra vo vnútri profilu v oblasti nosnej konštrukcie, ako aj medzi nosnými priečkami a krycími profilmi, optimalizuje tepelnú izoláciu . Izotermická krivka je vedená plynule, bez zlomov, cez systém protismerného dvojitého tesnenia až k podstavcu.

Sklené svetlíky s označením CI-System v tvare pyramídy - sklená architektúra FP a v tvare valbovej strechy - sklená architektúra FW sú svojim elegantným hladkým dizajnom opticky podmanivé, bez viditeľných skrutkových spojov.

Svetlíky LAMILUX s označením CI-System sklená architektúra FP a FW sú jednoduché, ľahko montovateľné, architektonicky na pohľad veľmi príťažlivé strešné prvky

Náš výrobok – Vaše výhody:
 • úzke profily priečok, len 38 mm z vnútorného pohľadu
 • farebné prevedenie podľa vzorkovníka RAL
 • mnoho veľkostí a variácií
 • rôzne varianty presklenia
 • do rozmeru 100 x 100 cm aj ako strešný výlez s plynovými vzperami

 

Izotermický konvertor zaťaženia (ITL): Tento patentovaný komplexný systém s vyhotovením ITL po obvode zabezpečí prerušenie tepelných mostov v oblasti nosného profilu svetlíka. Nosná záťaž svetlíka tým bude vedená priamo do nosnej konštrukcie. Docielené je to použitím materiálov s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami.
Výsledok: tepelnoizolačné vlastnosti sú výrazne optimalizované a tvorba kondenzátu je minimalizovaná.

Filigránsky optický vzhľad: Elegantné a úzke profily svetlíkov sklenej architektúry FP a FW umožňujú prienik veľkého množstva denného svetla a vytvárajú príjemnú a estetickú atmosféru.

 

Romanova 3, 851 02 Bratislava 5, Tel./fax: +421/ 2/ 43 41 18 09 +421 /2 /43 41 40 36, E-mail: klahoss (@) klahoss (.) sk